MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY ZAPRASZA NA ZAJĘCIA POZASZKOLNE

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie ( ul. Kopernika 2c) zapraszają dzieci i młodzież do udziału w ciekawych zajęciach artystycznych i sportowych. Szczegółowe informacje można również uzyskać  pod nr telefonu 89 741 25 32 i na stronie internetowej MDK www.mdk.mragowo.pl.

W pierwszym tygodniu września będą odbywać się pierwsze spotkania a nauczyciele będą  dostępni dla zainteresowanych w godzinach 13.00-17.00

- Ci, którzy interesują się rękodziełem zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze .W programie:  wykonywanie lalek przy jednoczesnej nauce szycia ręcznego, szycia na maszynie, umiejętności łączenia ze sobą różnych materiałów; poznanie nowatorskich technik artystycznych( decupage, twist-art, gulling); wykonywanie stroików okazjonalnych ;modelowanie z masy solnej, plasteliny, modeliny, gliny; poznanie ściegów hafciarskich – nauka wyszywania ,tkanie oraz elementy rysunku i malarstwa. Uczestnicy zajęć mają również możliwość udziału w konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestniczą również w imprezach MDK oraz imprezach miejskich. Wstępne godziny spotkań w zakładce pracowni.
- Ci , których pasją jest taniec mogą zapisać się na zajęcia zespołu "Kawałek Mrągowa".Tu można nauczyć się tańca country oraz kroków samby, rumby, cha-cha, jive, salsy, walca, tanga, fokstrota ,merengue . Zespół "Kawałek Mrągowa" ma sowich dorosłych przyjaciół, którzy wspólnie tańczą z dziećmi na wielu występach oraz uczestniczą razem w Pikniku Country pomagając w przeprowadzeniu Memoriału Tanecznego im.Andrzeja Fabisiaka. Zespół "Kawałek Mrągowa" prezentował się również z grupą taneczną "Rodeo" podczas Pikniku Country oraz bierze aktywny udział w imprezach MDK oraz imprezach miejskich. Godziny zajęć już ustalone w zakładce pracowni.

-W tym roku ruszają zajęcia grup: Fresh (spotkanie w piątek 04.09 o 18tej), Azong (spotkanie w piątek 04.09 o 16.30), NTP Crew (wcześniej Iskierki 12-13 lat spotkanie-czwartek 03.09 godz. 16.30), NTP Kids (wcześniej Iskiereczki 9-11 lat-spotkanie z dziećmi i rodzicami w czwartek o godz:15tej) i nowa najmłodsza grupa Smyki (6-8 lat ) -spotkanie z dziećmi i rodzicami w piątek 04.09 o godz: 15.00.Grupy ćwiczą głownie w technice tańca hip hop.Od dwóch lat rozwijają freestyle i  przygotowywani są  do występów w kategoriach solo hip hop i duety. Grupy występują na imprezach miejskich, w innych miejscowościach, biorą udział w akcjach charytatywnych oraz zdobywają czołowe miejsca w turniejach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich . Mają też możliwość udziału w warsztatach ze znanymi tancerzami.

- Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia prowadzone w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oprócz nauki uczestnicy mają możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką. Tworzony jest również zespół muzyczny reprezentujący pracownię na wszelkich akcjach i imprezach artystycznych. Spotkanie organizacyjne w czwartek 10.09 w godzinach 16.00-18.00

-Zainteresowanych tenisem stołowym zapraszamy na zajęcia dla początkujących i zajęcia zaawansowane. Poprzez trening ogólnorozwojowy i nabycie odpowiednich umiejętności sportowych można uczestniczyć w turniejach miejskich, gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Zajęcia tenisa stołowego odbywają się na ul. Bohaterów Warszawy -w sali gimnastycznej codziennie w godzinach 16.00-18.15

- Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy również na zajęcia plastyczne, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane oraz mieć możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestnicy mają też możliwość zwiedzania wystaw i galerii oraz organizowania własnych wystaw .Zajęcia odbywają się również w plenerze. Spotkanie organizacyjne z p. Barbarą Dziewiałtowską Gintowt 09.09 w środę o 15.30. Godizny zajęć p. Hani Mrzygłód w zakładce pracowni.

- najmłodszych uczestników zapraszamy na zajęcia Akademii Przedszkolaka, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Są to zajęcia przedszkolne obejmujące zabawę swobodną, taniec, śpiew, gry, plastykę, rytmikę. Grupy występują dla swoich rodziców oraz biorą udział w imprezach organizowanych przez MDK- stawiając pierwsze kroki na scenie.Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 3 września o godz: 11.00

-w tym roku od października ruszają nowe zajęcia "Mały Einstein" - jeśli macie ochotę poeksperymentować, wykonać miniaturowy wiatrak lub kipiący wulkan- zapraszamy na nowe zajęcia w MDK. Dwie grupy wiekowe zapoznają się ze sprzętem laboratoryjnym i będą mogły same wykonywać doświadczenia. Czeka ich nauka połączona z ciekawą zabawą. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany nauczyciel chemii i fizyki.

-zajęcia teatralne w tym roku nie będą się odbywały- zostaną wznowione za rok

-zapraszamy również chętnych wolontariuszy na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą z ZSS i DPS w Mrągowie oraz pomoc w przygotowaniach akcji charytatywnej "Być dla innych".

Każdy może więc znaleźć tu coś dla siebie, tworzyć i dzielić się z innymi, rozwijać się i "żyć z pasją" .Zapraszamy!!!!

Wszystkie zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska, czekamy na WAS!!